ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Fotografuj architektoniczne abstrakcje

2015-03-18
1 komentarzy
28
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotografuj architektoniczne abstrakcje
Czy spacerując po mieście, zastanawiacie się czasami, jak określone elementy budynków wyglądałyby samodzielnie, w ciasnym ujęciu?

Wybierzcie się na spacer z aparatem i poszukajcie ciekawych wzorów lub kształtów, które Was natchną i odczarują znane budowle, pokazując je z zupełnie innej strony. Jak zawsze przy tego typu projektach, eksperymentujcie z kadrowaniem. Patrzcie, jak określony element prezentuje się pod różnym kątem, o różnych porach dnia. Jest wiele sposobów na ujęcie tego tematu. Możecie się skoncentrować na prostych liniach i pustej przestrzeni, albo na samych kształtach i powtarzających się wzorach lub też detalach, które oświetlane są nocą.

Jeżeli chodzi o fotografowanie architektonicznych abstrakcji, kreatywność nie ma żadnych granic. Stare czy nowe, całkowicie zniszczone, czy zupełnie nowatorskie, wszystkie budynki mają w sobie coś. Czasami nawet te najbrzydsze mogą być inspiracją do oszałamiających kadrów. Kluczem, tak jak we wszystkich zdjęciach abstrakcji, jest kąt widzenia, a raczej eksperymentowanie z różnymi kątami, ogniskową, sprawdzaniem wszystkich sposobów przedstawienia tematu. Pamiętajcie, że na nastrój zdjęcia duży wpływ może mieć oświetlenie i ten sam motyw, w zależności od pory dnia i pogody, może prezentować się zupełnie inaczej. Starajcie się kilkakrotnie powracać w to samo miejsce i wybadać, kiedy dany motyw prezentuje się najciekawiej.

Jeżeli brakuje Wam inspiracji, zerknijcie na poniższe zdjęcia i zobaczcie, co można wyczarować ze skrawków miasta.

Zacznijcie już dzisiaj!

  • Szukajcie jasnych kolorów, nie zapominajcie o roli, jaką w zdjęciach pełni pogoda, zachmurzone niebo pozwoli zrobić zdjęcie pełne szczegółów z delikatnym miękkim cieniem, podczas gdy mocne słońce sprawi, że cień sam w sobie stanie się ciekawym tematem.
  • Mocnym motywem mogą być powtarzające się elementy albo wzory, szukajcie ciekawych obiektów i pamiętajcie, by uważać na zaśmiecone tło.
  • Zrobienie kilku kroków w tył lub w przód albo przesunięcie się kilka metrów w którąś ze stron może zupełnie odmienić ujęcie.
Po lewej - Architekci, by utrzymać nastrój
porządku i prostoty, często
wykorzystują powtarzające się
elementy i to właśnie je można śmiało
wykorzystać przy komponowaniu
zdjęcia, przykładem może być to
zdjęcie przedstawiające brytyjską
bibliotekę.


Po prawej - Kolejnym narzędziem z repertuaru
architektów są wzory. Wyizolowanie
wszystkich zbędnych elementów
i skupienie się na wzorach może
sprawić, że wypracujecie naprawdę
ciekawy kadr. To zdjęcie jednego
z budynków w Birmingam wygląda
niczym ilustracja z filmu science fiction.
Po lewej - Architekci, by utrzymać nastrój porządku i prostoty, często wykorzystują powtarzające się elementy i to właśnie je można śmiało wykorzystać przy komponowaniu zdjęcia, przykładem może być to zdjęcie przedstawiające brytyjską bibliotekę. Po prawej - Kolejnym narzędziem z repertuaru architektów są wzory. Wyizolowanie wszystkich zbędnych elementów i skupienie się na wzorach może sprawić, że wypracujecie naprawdę ciekawy kadr. To zdjęcie jednego z budynków w Birmingam wygląda niczym ilustracja z filmu science fiction.
Po lewej - Architekci, by utrzymać nastrój porządku i prostoty, często wykorzystują powtarzające się elementy i to właśnie je można śmiało wykorzystać przy komponowaniu zdjęcia, przykładem może być to zdjęcie przedstawiające brytyjską bibliotekę.

Po prawej - Kolejnym narzędziem z repertuaru architektów są wzory. Wyizolowanie wszystkich zbędnych elementów i skupienie się na wzorach może sprawić, że wypracujecie naprawdę ciekawy kadr. To zdjęcie jednego z budynków w Birmingam wygląda niczym ilustracja z filmu science fiction.
Bloki składające się na Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie wyglądają bardzo efektownie i idealnie pasują do projektu fotografii abstrakcyjnych.
Bloki składające się na Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie wyglądają bardzo efektownie i idealnie pasują do projektu fotografii abstrakcyjnych.
Bloki składające się na Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie wyglądają bardzo efektownie i idealnie pasują do projektu fotografii abstrakcyjnych.
Po lewej - Spirale połączone z interesującym
oświetleniem, chromowanymi
barierkami także mogą być świetnym
obiektem Waszych zainteresowań.
Tego typu super ostre ujęcie może na
długo przykuć wzrok widza. Zdjęcie
powyżej prezentuje schody w budynku
Southbank University w Londynie.Po prawej - Noc jest świetną porą do
fotografowania architektonicznych
abstrakcji, gdy jest ciemno, budynki ze
zwykłych brył zmieniają się w iluminujące
linie, kształty i formy. Christchurch
Art Gallery w Nowej Zelandii jest
piękna za dnia, ale nocą staje się
jeszcze piękniejsza.
Po lewej - Spirale połączone z interesującym oświetleniem, chromowanymi barierkami także mogą być świetnym obiektem Waszych zainteresowań. Tego typu super ostre ujęcie może na długo przykuć wzrok widza. Zdjęcie powyżej prezentuje schody w budynku Southbank University w Londynie. Po prawej - Noc jest świetną porą do fotografowania architektonicznych abstrakcji, gdy jest ciemno, budynki ze zwykłych brył zmieniają się w iluminujące linie, kształty i formy. Christchurch Art Gallery w Nowej Zelandii jest piękna za dnia, ale nocą staje się jeszcze piękniejsza.
Po lewej - Spirale połączone z interesującym oświetleniem, chromowanymi barierkami także mogą być świetnym obiektem Waszych zainteresowań. Tego typu super ostre ujęcie może na długo przykuć wzrok widza. Zdjęcie powyżej prezentuje schody w budynku Southbank University w Londynie.

Po prawej - Noc jest świetną porą do fotografowania architektonicznych abstrakcji, gdy jest ciemno, budynki ze zwykłych brył zmieniają się w iluminujące linie, kształty i formy. Christchurch Art Gallery w Nowej Zelandii jest piękna za dnia, ale nocą staje się jeszcze piękniejsza.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl