ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Historia zdjęcia

Pocztówka z Nowego Orleanu - zdjęcie z ulicznej imprezy

2013-09-18
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Pocztówka z Nowego Orleanu - zdjęcie z ulicznej imprezy
To zdjęcie zostało wykonane na ulicznej paradzie przez fotografa dokumentalistę Nyaniego Quarmyne. Zobaczcie, jak powstało

Uliczne imprezy, parady czy festiwale, tak jak ta w Nowym Orleanie, to zawsze świetna okazja do wykonywania tego rodzaju zdjęć. Uczestnicy są zazwyczaj ubrani w kolorowe stroje i chętnie pozują. Tamtego dnia wzrok Nyaniego przykuły kolorowe elementy stroju mężczyzny, który bawił się na ulicznej paradzie i zaintrygował go slogan: "Możesz mieć to, czego tylko zapragniesz". "Wydało mi się to świetną refleksją nad amerykańską obsesyjną konsumpcją", mówi.

"Uchwyciłem jego wzrok i gdy zbliżał się w moją stronę, wykonałem trzy zdjęcia, do ostatniego na chwilkę się zatrzymał, to właśnie było to".

"Scena była raczej zabałaganiona i trudno było wykonać czyste zdjęcie", wspomina Nyani Quarmyne. To ujęcie najbardziej mi się podoba, bo w pełni pokazuje główny motyw. Udało mi się ograniczyć do minimum dekoncentrujące elementy tła".

By złapać mężczyznę w ruchu i uchwycić wszystkie szczegóły, Nyani musiał ustawić czas otwarcia migawki na 1/500 s, przysłonę na f/5,6 i ISO 800. Aparat, którego użył, to Nikona D700 i obiektyw Nikon AF-S 17–35 mm f/2,8D IF-ED wraz z lampą Nikon SB-900 i dyfuzorem. "Musiałem użyć lampy montowanej na aparacie, strasznie tego nie lubię, ale przy takim zdjęciu jest to jedyne wyjście”, wspomina.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl