ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Oczy w górę! Robimy zdjęcia z innej perspektywy

2013-06-27
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Oczy w górę! Robimy zdjęcia z innej perspektywy
Fotografowanie z tej perspektywy nadaje zdjęciu wyrazu i sprawia, że obraz staje się bardziej interesujący (fot. David Clapp)
Róbcie zachwycające zdjęcia sklepień kościołów. Fotografowanie z innej perspektywy nadaje zdjęciu wyrazu i sprawia, że obraz staje się bardziej interesujący

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania (oraz fotografowania) wszystkiego z poziomu naszego wzroku, patrząc bezpośrednio przed siebie. Zadarcie głowy w górę może czasami otworzyć nam oczy i pokazać zwykły obiekt z wyjątkowej perspektywy. Zobaczcie co na ten temat mówi specjalista od fotografii architektury na przykładzie swojego zdjęcia.

"W tym zdjęciu, ukazującym sklepienie nad wejściem do nawy, chciałem ująć tradycyjny kościół z innej niż zwykle perspektywy" - tłumaczy fotograf David Clapp. "Zamiast fotografować to w standardowym ustawieniu, którego granice określałyby piony, zdecydowałem się kompletnie zmienić perspektywę, tak by zdjęcie było bardziej dynamiczne i nieco mniej symetryczne".

Zacznijcie już dzisiaj!

  • Statyw jest niezbędnym elementem tego projektu, pamiętajcie, by pionowe linie były równoległe lub prostopadłe do krawędzi zdjęcia, by nie było zniekształceń typowych dla niektórych obiektywów.
  • By upewnić się, że aparat idealnie trzyma poziom, skorzystajcie z poziomnicy (na statywie lub zamontowanej na stopce aparatu).
  • Starajcie się używać obiektywów szerokokątnych, które dodadzą zdjęciu wyrazu, a zniekształcenia poprawcie w programie graficznym.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl