ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Historia zdjęcia

Podejść lwa - historia zdjęcia Marsela van Oostena

2014-08-29
1 komentarzy
48
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Podejść lwa - historia zdjęcia Marsela van Oostena
fot. Marsel van Oosten
Marsel van Oosten, ma w swoim dorobku wiele wspaniałych ujęć, ale fotografia ryczącego lwa jest wyjątkowa. Poznajcie historię tego zdjęcie!

Sfotografować dzikiego lwa z bardzo bliskiej odległości w jego naturalnym środowisku to nie lada wyczyn. Doświadczony fotograf przyrody, Marsel van Oosten z którym mieliśmy okazję przeprowadzać wywiad, użył w tym celu monopodu. "Szukałem sposobu, by wykorzystać obiektyw szerokokątny bez potrzeby opuszczania mojego jeepa. Zamontowałem lustrzankę na monopodzie, który spuściłem z uchylonych drzwi pojazdu do góry nogami. Spust migawki wyzwoliłem za pomocą pilota". Marsel często podkreśla że podczas fotografowania nie ryzykuję życia -  "Bardzo je sobie cenię i jestem ostrożny. To dobre podejście za równo dla mnie, jak i dla zwierzęcia".

To zdjęcie zdobyło nagrodę Travel Photographer of the Year oraz Nagrodę Publiczności na wystawie TPOTY w Royal Photographic Society. Zostało wykonane lustrzanką Nikon D3 z obiektywem Nikkor AF-S 24-70 mm f/2,8G ED. "Gdy wystawiłem monopod za drzwi pojazdu, nie miałem już nad nim większej kontroli, dlatego wcześniej ustawiłem czas otwarcia migawki na 1/2500 s i przysłonę f/5,6". Reakcja zwierzęcia na ten zestaw była jednoznaczna, co widać na zdjęciu, ale co stało się potem? "Aparat przetrwał, ze strony lwa to była tylko taka pokazówka...", uspakaja Marsel.

Marsel van Oosten urodził się w 1967 r., pochodzi z Holandii. Zanim stał się znanym fotografem dzikiej przyrody, pracował jako dyrektor artystyczny w branży reklamowej. Odważył się jednak porzucić stresującą pracę, by móc realizować swoją pasję. Trzykrotnie był laureatem International Photography Award, zdobył również tytuł European Wildlife Photographer of the Year. Na co dzień, razem ze swoją żoną Daniell, prowadzi warsztaty fotograficzne. Więcej zdjęć Marsela von Oostena znajdziecie na www.squiver.com oraz w naszym wywiadzie.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl