ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Canon z mocowaniem Nikon F? Nie, to nie żart! Antoni Żółciak

2014-03-24
18 komentarzy
132
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon z mocowaniem Nikon F? Nie, to nie żart!
Canon M15P-CL
M15P-CL to pierwsza kamera przemysłowa w ofercie firmy Canon. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wykorzystuje mocowanie Nikon F. O co chodzi?

Nowa kamera Canona ma pracować w systemie Camera Link, powszechnie uważanym za standard dla naukowych i przemysłowych urządzeń nagrywających wideo. Co ciekawe, M15P-CL jest debiutem Japończyków na tym rynku - a jeśli już rozpoczyna się coś nowego, to warto rozsądnie minimalizować ryzyko. Tak właśnie postąpił Canon.

Okazuje się bowiem, że w segmencie urządzeń przemysłowych najchętniej wykorzystywane są obiektywy z mocowaniem Nikon F. Tym samym, Canon chce przekonać do siebie nowych klientów prostym przekazem: "kupując naszą kamerę nie musicie wymieniać wszystkich szkieł. Wyposażacie się wyłącznie w lepszy sprzęt".

Sama M15P-CL też jest interesująca. Bazuje na 15-megapikselowej, monochromatycznej matrycy CMOS, rejestrującej czarno-białe sekwencje z dużym wzmocnieniem sygnału przy niskim poziomie szumu. Firma chwali ponadto szeroki zakres dynamiczny wykorzystanego sensora, tłumacząc, że pomoże to w uzyskaniu obrazu pełnego szczegółów.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl