ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Olympus Stylus Tough TG-3 - kompaktowy twardziel do fotografii makro

2014-03-31
0 komentarzy
16
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus Stylus Tough TG-3 - kompaktowy twardziel do fotografii makro
Seria wytrzymałych kompaktów Olympusa wzbogaciła się o model Stylus Tough TG-3, którego wyposażono w wiele funkcji do makrofotografii

Najnowszy ''twardziel'' Olympusa został wyposażony w procesor obrazu TruePic VII, zastosowany wcześniej w modelu Olympus OM-D E-M1. Oferuje 16-megową matrycę CMOS BSI 1/2.3" oraz 4-krotny zoom optyczny o zakresie ogniskowych 25-100 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm) i jasności od f/2 na szerokim kącie do f/4,9 dla 100 mm.

Olympus TG-3 to przede wszystkim wytrzymały aparat - odporny na pył, kurz, upadki z wysokości 2,1 m, zgniatanie ciężarem do 100 kg, mrozoodporny do -10°C oraz wodoszczelny do głębokości 15 m.

Wśród funkcji aparatu znajdziemy filmowanie Full HD oraz wbudowane Wi-Fi umożliwiające komunikację z urządzeniami mobilnymi, w tym sterowanie aparatem z poziomu smartfona/tabletu. Na pokładzie jest także GPS i elektroniczny kompas. Kadrowanie odbywa się na 3-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 460 000 px.

W tym modelu producent zaakcentował jednak zaawansowany tryb Super Makro z czterema różnymi ustawieniami: Tryb Mikroskopowy, Kontrola Mikroskopowa, Focus Stacking oraz Fokus Bracketing. Jak informuje producent, Tryb Mikroskopowy pozwala na ponad 40-krotne powiększanie obiektów znajdujących się 1 cm od obiektywu. Oznacza to, że obiekt, który w rzeczywistości ma 1 mm, na ekranie LCD będzie miał wielkość 44,4 mm. Z kolei Focus Stacking zapobiega niepożądanemu rozmyciu, spowodowanemu małą głębią ostrości. Aparat w tym trybie robi kilka zdjęć z różnym punktem ostrości, po czym automatycznie łączy je w jedną fotografię.

Dodatkowo nowy Tough współpracuje z opcjonalnymi konwerterami i akcesoriami makro. Do dyspozycji jest lampa pierścieniowa LG-1 Macro Light Guide - mocowana wokół obiektywu, ma za zadanie oświetlać równomiernie fotografowane obiekty. Do wydłużenia zoomu do 170 mm może posłużyć telekonwerter, zaś dla ujęć szerokokątnych może przydać się szczelny konwerter typu rybie oko. Do fotografowania na większych głębokościach jest natomiast obudowa podwodna PT-056, która pozwala na nurkowanie z aparatem do głębokości 45 m.

Olympus Stylus Tough TG-3 będzie dostępny od połowy czerwca 2014 w kolorach: czarnym i czerwonym.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl