ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikon Coolpix S810c - nowy kompakt z Androidem Antoni Żółciak

2014-04-10
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon Coolpix S810c - nowy kompakt z Androidem
Druga wersja kompaktu Nikona z Androidem może pochwalić się nowszą wersją systemu, lepszym czasem pracy na baterii i dłuższym zoomem optycznym

W Nikonie Coolpix S810c umieszczono 12-krotny zoom optyczny (25-300 mm dla ekwiwalentu małego obrazka) i matrycę CMOS BSI o rozdzielczości 16 megapikseli (przy standardowym wymiarze 1/2,33 cala). Aparat dysponuje ponadto funkcją hybrydowej redukcji drgań, co pomoże w uzyskaniu odpowiedniej fotografii przy słabszych warunkach oświetleniowych. 

Największym wyróżnikiem kompaktu jest jednak Android 4.2.2 Jelly Bean - system nie najnowszy, ale zdecydowanie sprawniejszy od wersji 2.3.3, pod kontrolą której działała poprzednia generacja aparatu. Tym samym, S810c powinien zyskać i na stabilności, i na kompatybilności z różnymi aplikacjami z Google Play. Plusem jest też zintegrowany GPS oraz 20 GB przestrzeni w chmurze, dostępnej za pośrednictwem aplikacji Nikon Image Spoace.

W nowym Coolpiksie kadrować możemy przy pomocy dużego, 3,7-calowego monitora LCD o rozdzielczości 1,2 mln punktów. Zdjęcia i filmy (1080p, 30 kl./s) trafią albo do 4-gigabajtowej pamięci wewnętrznej, albo na karty microSD.

Aparat pojawi się w sprzedaży pod koniec kwietnia tego roku w kolorze białym i czarnym. Sugerowana cena detaliczna wynosi 349,99 USD. 

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl