ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Sony A7 II - mechaniczna stabilizacja i szybszy autofocus Antoni Żółciak

2014-11-20
3 komentarzy
20
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sony A7 II - mechaniczna stabilizacja i szybszy autofocus
Druga generacja pełnoklatkowego bezlusterkowca Sony może pochwalić się przede wszystkim 5-osiową stabilizacją obrazu i szybszym autofocusem

Sony A7 II został oparty o 24-megapikselowy, pełnoklatkowy sensor z 5-osiową stabilizacją obrazu. Warto zaznaczyć, że to pierwszy tego typu zabieg w aparatach z 35-milimetrowymi matrycami - według producenta, wydajność systemu sięga nawet 4,5 EV. Co więcej, po podpięciu kompatybilnego szkła z systemem OSS, cyfrówka będzie korzystać z obydwu mechanizmów stabilizujących.

Drugą, istotną zmianą w A7 II jest wprowadzenie szybszego hybrydowego autofocusa. Rozkład punktów jest teoretycznie taki sam (117 punktów detekcji fazy i 25 punktów detekcji kontrastu), ale sama prędkość ostrzenia wzrosła o ok. 30 procent. Usprawniono również tryb śledzenia AF.

Pośród nowości programowych warto wymienić wsparcie kodeku XAVC S, dzięki któremu będziemy w stanie rejestrować materiał wideo w jakości Full HD (1920 x 1080, 60p) z przepustowością 50 Mb/s. Pojawia się tu też S-Log2, zapewniający szerszy zakres dynamiczny w obrazie filmowym.

Zmodyfikowano również samą konstrukcję. Grip jest głębszy i większy, wprowadzono na nim też dodatkowe pokrętło. Poza innymi, drobnymi zmianami, nowy korpus można uznać za bliźniaczo podobny do swojego poprzednika.

Sony A7 II na razie będzie dostępna wyłącznie w Japonii.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl