ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikon AF-S 300 mm f/4E PF ED VR - teleobiektyw z soczewkami Fresnela

2015-01-06
4 komentarzy
68
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon AF-S 300 mm f/4E PF ED VR - teleobiektyw z soczewkami Fresnela
Kompaktowy teleobiektyw Nikkor AF-S 300 mm f/4E PF ED VR to pierwszy model na mocowaniu Nikon F z soczewkami Fresnela

Obiektyw Nikon Nikkor AF-S 300 mm f/4E PF ED VR zastąpi wysłużoną (zaprezentowaną jeszcze w 2000 r.), konstrukcję AF-S 300 mm f/4D IF-ED. Dzięki zastosowaniu soczewki Fresnela (PF) udało się znacznie ograniczyć gabaryty i masę obiektywu. Nowy element optyczny wykorzystuje zjawisko dyfrakcji do eliminacji aberracji chromatycznych, co pozwoliło ograniczyć liczbę soczewek w konstrukcji obiektywu. A to wyraźnie przełożyło się na jego wagę – nowa wersja jest o połowę lżejsza (755 g), co pozwoli na wygodniejsze fotografowanie sportu czy dzikiej przyrody również „z ręki”.

W konstrukcji optycznej zastosowano dodatkowo elementy ED, przeciwodblaskowe powłoki nanokrystaliczne (redukujące refleksy i efekty flary) oraz powłokę fluorytową zwiększającą trwałość i ułatwiającą czyszczenie optyki bez obaw o uszkodzenie powierzchni.

Obiektyw wykorzystuje system redukcji drgań VR, który ma umożliwiać wydłużanie czasu otwarcia migawki nawet do 4,5 EV. Dodatkowo nowy tryb SPORT, zdaniem producenta, zapobiega "pływaniu" obrazu w wizjerze, oraz eliminuje opóźnienia spowodowane działaniem systemu stabilizacji. Z kolei elektromagnetyczna przysłona ma gwarantować precyzję i powtarzalność parametrów podczas pracy w trybie zdjęć seryjnych.

Dostępne są trzy tryby ustawiania ostrości: A/M (priorytet autofokusa, nawet gdy używany jest pierścień ustawiania ostrości), M/A (umożliwia natychmiastowe przełączanie z autofokusa na ręczne ustawianie ostrości w trybie AF) oraz M (ręczne).

Do obiektywu Nikkor AF-S 300 mm f/4E PF ED VR dołączana jest nowa osłona przeciwsłoneczna HB-73 i futerał na obiektyw CL-M3. Opcjonalny pierścień kołnierza statywu RT-1 umożliwia swobodne obracanie obiektywem w celu uzyskania lepszej równowagi i płynnego przechodzenia między układem pionowym a poziomym podczas korzystania ze statywu.

Nikon Nikkor AF-S 300 mm f/4E PF ED VR ma znaleźć się w sprzedaży w lutym w cenie około 2000 dolarów

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl