ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Phottix Odin II TTL - nowa generacja wyzwalaczy radiowych Antoni Żółciak

2016-02-02
1 komentarzy
4
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Phottix Odin II TTL - nowa generacja wyzwalaczy radiowych
Dwie nowe grupy, 28 dodatkowych kanałów i usprawniony interfejs - oto zmiany w nowym wyzwalaczu Phottix Odin II TTL

Odin II TTL jest kompatybilny z systemami Nikona, Canona i Sony - oczywiście w zależności od wersji, jaką zamierzamy kupić. Wybierając propozycję Phottiksa, otrzymujemy nadajnik i odbiornik. Ten ostatni możemy zamontować na gorącej stopce posiadanej przez nas lampy błyskowej i konfigurować współpracę z aparatem wybierając spośród pięciu grup i 32 kanałów. Plusem jest tu obecność systemu Digital ID, którego zadaniem jest eliminowanie zakłóceń wywołanych sprzętem oświetleniowym innych, znajdujących się w pobliżu fotografów.

Wśród kolejnych cech Odina II znajdziemy zgodność z systemem TTL (wraz z opcją kompensacji w zakresie +/- 3 EV), ręczne ustawianie mocy, synchronizację z czasami otwarcia migawki do 1/8000 s czy synchronizację z drugą kurtyną migawki (tylko w Sony i Nikonie). Phottix Odin II TTL pracuje na częstotliwości 2,4 GHz i zasięgu do 100 metrów. Producent zaznacza jednocześnie, że system jest kompatybilny z dotychczasowymi produktami z portfolio: lampami Indra500, Indra360 oraz Mitros+, a także pierwszą generacją wyzwalacza wraz z modelami Strato, Strato II i Atlas II.

Wprawne oko zauważy również, że seria Odin została poddana zmianom wizualnym. Odświeżona obudowa z nowymi przyciskami i wybierak kołowy mają przyśpieszyć pracę ze sprzętem.

Wyzwalacze mają trafić do sklepów już w połowie bieżącego miesiąca. Wyjątkiem będzie wersja dla aparatów Sony, która w sprzedaży pojawi się pod koniec kwietnia.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl