ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

CorelDRAW Graphics Suite X8 - nowa wersja programu graficznego Antoni Żółciak

2016-03-17
0 komentarzy
5
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
CorelDRAW Graphics Suite X8 - nowa wersja programu graficznego
CorelDRAW Graphics Suite X8 to łącznie 7 aplikacji do edycji grafiki wektorowej, projektowania graficznego, obróbki zdjęć czy tworzenia stron internetowych

W CorelDRAW Graphics Suite X8, 18. wersji popularnego pakietu graficznego, producent zdecydował się zdecydowanie uprościć interfejs aplikacji. Obszar roboczy możemy dostosowywać do własnych potrzeb, zmieniając m.in. kolor pulpitu czy obramowania okna, modyfikując rozmiar tekstu i ikon, korzystać z trybu jednego lub wielu okien.

Zadbano również o pełne wsparcie dla systemu Windows 10. Możemy wyświetlać obraz na kilku monitorach niezależnie od ich rozdzielczości (4K również jest obsługiwane). X8 będzie też pracować na tabletach z systemem Windows, w tym. m.in. z interfejsem rysika (w czasie rzeczywistym). Corel kontynuuje swoje partnerstwo z Wacomem, dzięki czemu urządzenia tej firmy również będą sprawnie działać z nowym Graphics Suite.

Przyjrzyjmy się teraz, jakie narzędzia i aplikacje wchodzą w skład nowego pakietu::

  • CorelDRAW X8 - do grafiki wektorowej
  • Corel PHOTO-PAINT X8 - do edycji zdjęć
  • Corel Font Manager - do zarządzania czcionkami
  • Corel PowerTRACE X8 - narzędzie do trasowania (przekształcania bitmap na wektory)
  • Corel CONNECT - zarządzanie zasobami lokalnymi oraz w ramach usługi Content Exchange
  • Corel Website Creator do projektowania stron internetowych
  • Corel CAPTURE X8 - narzędzie do przechwytywania zawartości ekranu
  • PhotoZoom Pro 4 - wtyczka pozwalająca eksportować i powiększać cyfrowe zdjęcia z programu PHOTO-PAINT X8
  • w pakiecie znajdziemy również 10 tys. clipartów, 2 tys. zdjęć cyfrowych w wysokiej rozdzielczości, tysiąc czcionek, 350 szablonów różnego typu, 2 tys. szablonów grafik na pojazdy, ponad tysiąc wypełnień, ramek i deseni oraz przeszło 5 godz. materiałów szkoleniowych

Spośród nowości przydatnych dla fotografów warto wymienić m.in. "Klonowanie korygujace", pozwalające na usuwanie niedoskonałości cery, a także opcję korygowania zniekształceń perspektywy. Corel chwali się również poprawionymi narzędziami eksportującymi, pozwalającymi na zapisywanie naszej pracy w formatach AI, PSD, PDF, JPG, PNG, SVG, DWG, DXF, EPS, TIFF, DOCX i PPT.

CorelDRAW Graphics Suite X8 jest już dostępny w sprzedaży. Wersja pudełkowa z dożywotnią, stałą licencją kosztuje 2699 zł brutto (1499 zł w przypadku aktualizacji). Możemy również skorzystać z subskrypcji (jak w przypadku Adobe Creative Cloud). Abonament wymagać będzie opłat w wysokości 154 zł miesięcznie lub 998,99 zł rocznie. Przed zakupem możecie przez 15 dni korzystać z wersji próbnej.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl