ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Testy i opinie

Olympus PEN E-P5 [test w DCP] Maciej Zieliński

2013-07-30
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus PEN E-P5 [test w DCP]
Matryca z zaawansowanego OM-D, superszybka migawka i autofocus, a do tego Wi-Fi, dotykowy ekran i świetna stylistyka. Parametry imponują, ale to jednocześnie najdroższy model w rodzinie. Czy cena jest adekwatna do możliwości? Przekonajmy się!

Konsumenckie modele E-PL5 i E-PM2 trafiły do sprzedaży pod koniec roku 2012. Z premierą topowego E-P5, Olympus chciał jednak poczekać do roku 2013, by odpowiednio uczcić okrągłą, 50 rocznicę wprowadzenia do sprzedaży przełomowego dla marki modelu PEN F. Protoplasta cyfrowego PEN-a w latach 60. był zaawansowanym aparatem dla mas - można było kupić wraz z wymiennymi obiektywami, za równowartość miesięcznej wypłaty. I faktycznie, statystyczny mieszkaniec Unii kupi nowego PEN-a za minimalne wynagrodzenie (choć w Polsce będzie to raczej średnia krajowa).

Wyśrubowana specyfikacja sugeruje, że mamy do czynienia z aparatem bardzo ambitnym, który nie ustępuje możliwościami flagowemu OM-D. Nie ma co prawda wbudowanego wizjera i dodatkowych uszczelnień, ale oferuje już łączność Wi-Fi, i przede wszystkim bardziej kompaktowe wymiary.

Co potrafi ten stylowy maluch? Przeczytacie w sierpniowym wydaniu Digital Camera Polska.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl