ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fujifilm X-E2 - zmiana warty Krzysztof Mularczyk

2013-10-18
12 komentarzy
55
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fujifilm X-E2 - zmiana warty
Po rocznej obecności na rynku bezlusterkowiec Fujifilm X-E1 doczekał się następcy - zastąpi go nowy model X-E2

Nowy Fujifilm X-E2 ma być szybszy i ma oferować jeszcze lepszą jakość obrazu. Wyposażono go w 16,3-megapikselową matrycę APS-C X-Trans CMOS II znaną z modelu Fujifilm X100S (bez filtra AA z losowym ułożeniem pikseli RGB) o zakresie czułości ISO 100-25600 i hybrydowy autofokus wykorzystujący zarówno detekcję fazy jak i kontrastu. Nowy procesor EXR II, ma z kolei gwarantować dwukrotnie większą szybkość przetwarzania danych. Ponadto, jak twierdzi producent, ma wpływać również na lepsze niż dotąd odwzorowanie koloru, wyższą wyrazistość rejestrowanego obrazu oraz najszybszy na świecie AF ustawiający ostrość w ciągu 0,08 sekundy. Do dyspozycji jest też funkcja Lens Modulation Optimiser, która dodatkowo poprawia jakość obrazu korygując typowe wady obiektywu, takie jak winietowanie, aberracja chromatyczna, czy nieostrość na brzegach kadru. W specyfikacji nowego X-E2 znajdziemy też informację o szybszym niż u poprzednika trybie seryjnym 7 kl./s.

Wizjer najwyraźniej nie uległ zmianie, nadal jest to elektroniczny celownik typu OLED o rozdzielczości 2,36 Mp. Większy jest za to ekran LCD (przekątna 3 cale), poprawiła się też jego rozdzielczość (1,04 Mp). Ponadto rozwinięto funkcjonalność trybu filmowego - W X-E2 możliwe będzie rejestrowanie filmów z szybszym autofokusem w rozdzielczości Full HD w standardzie 60p i transmisją na poziomie 36 Mb/s.

Ważną nowością jest wbudowany moduł Wi-Fi umożliwiający bezprzewodowy transfer zdjęć dzięki Wi-Fi. Darmowa aplikacja Fujifilm Camera Application na smartfony i tablety ma zapewniać łatwą współpracę i bezproblemowe parowanie urządzeń.

W aparacie dostępne są także dobrze już znane tryby symulacji filmu światłoczułego (Velvia, Astia, Provia, Monochromatyczny, Sepia, Pro Neg.Std oraz Pro Neg.Hi), funkcja wielokrotnej ekspozycji, zdjęcia panoramiczne oraz 8 filtrów artystycznych (Zabawkowy Aparat, Miniatura, Dynamiczną tonacja, Kolorystyka Pop, Zmiękczona ostrość, Jasna tonacja, Ciemną tonację oraz Częściowy kolor). Zwiększył się zakres kompensacji ekspozycji od -3 do +3 EV, niestety migawka nadal oferuje minimalny czas 1/4000 s.

Fujifilm X-E2 będzie dostępny w kolorze jednolitej czerni oraz w tonacji czarnej i srebrnej.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl