ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nowy firmware dla X100 - ważne zmiany Krzysztof Mularczyk

Nowy firmware dla X100 - ważne zmiany
Fujifilm uaktualniło oprogramowanie do kompaktowego aparatu X100 o bardzo istotne funkcje

Firmware wprowadza dosyć istotne zmiany m.in. związane z pracą autofokusa i szybkością, dlatego warto pokusić się o aktualizację oprogramowania. Instrukcję aktualizacji oraz samo oprogramowanie można znaleźć na stronie producenta. Pełna lista zmian jest następująca:

  • Poprawiona prędkość AF - około 20% szybsze niż w poprzedniej wersji firmware’u działanie AF w różnych warunkach, takich jak jasne sceny, ciemne sceny, a także zmieniona odległość ustawiania ostrości.
  • Poprawione ustawianie ostrości dla zbliżeń - odległość ustawiania ostrości od obiektywu przed włączeniem trybu makro jest około 30% krótsza w porównaniu z poprzednią wersją firmware’u.
  • Dodanie funkcji "Focus Peak Highlight" - funkcja która jest dostępna w aparatach fotograficznych Fujifilm X100S oraz X20, pomaga w precyzyjnym ręcznym ustawianiu ostrości wyróżniając zarysy obiektu o wyższym kontraście.
  • Poprawione walory obsługi - ustawiając ostrość w elektronicznym celowniku lub na ekranie LCD łatwiej jest uchwycić wierzchołek ostrości poprzez wyświetlenie obrazu z małą głębią ostrości, gdy jest w pełni otwarta przysłona.
  • Szybszy czas uruchamiania - czas uruchamiania aparatu został skrócony o około 0,2 sekundy.
  • Obsługa wyboru obszaru ostrości - dotychczas obszar ostrości był wybierany, gdy przytrzymywało się przycisk AF na tylnej ściance aparatu. Wraz z nowym firmwarem, naciśnięcie przycisku AF przełącza ekran wyboru obszaru ostrości i można wówczas wybrać żądany obszar.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl