ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Kodak PixPro Smart Lens - konkurencja dla Sony QX Antoni Żółciak

2014-01-09
9 komentarzy
23
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Kodak PixPro Smart Lens - konkurencja dla Sony QX
JK Imaging, firma licencjonująca markę Kodak, pokazała kompaktowe aparaty bez wyświetlaczy. Od strony konstrukcyjnej tylko nieznacznie różnią się od Sony QX10 i QX100

Kodak PixPro Smart Lens SL10 bazuje na 10-krotnym zoomie optycznym, pokrywającym zakres ogniskowych od 28 do 280 milimetrów (dla ekwiwalentu pełnej klatki) przy jasności f/3,2-5,6. Jego specyfikacja jest bardzo zbliżona do Sony QX10. Z kolei drugi model o oznaczeniach Smart Lens SL25 wykorzystuje 25-krotne zbliżenie, przekładające się na ogniskową 24-600 mm.

PixPro Smart Lens są również w stanie rejestrować filmy w jakości Full HD (1080p). Co jeszcze wiemy na ich temat? W gruncie rzeczy - niewiele. Działają dokładnie tak, jak seria QX od Sony. Wykorzystując specjalne mocowanie, możemy PixPro przyczepić do smartfona, połączywszy uprzednio obydwa urządzenia za pośrednictwem Wi-Fi. W ten sposób nasz telefon zmieni się w dwuczęściowy, zaawansowany aparat "kompaktowy". PixPro Smart Lens są kontrolowane przez dedykowane aplikacje dla systemów iOS i Android.

Propozycje Kodaka - czy raczej JK Imaging - trafią do sklepów na wiosnę tego roku, z sugerowanymi cenami detalicznymi w wysokości 199 i 299 dolarów (odpowiednio za modele SL10 i SL25).

Wygląd zewnętrzny PixPro Smart Lens jest do QX-ów łudząco podobny, ale, z drugiej strony, sam koncept "bezkorpusowca" powstał jeszcze w 2011 roku, o co postarała się grupa Artefact. Sony było natomiast pierwszą firmą, której udało się wprowadzić tego typu rozwiązanie na rynek.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl