ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Olympus SP-100EE - kompakt z celownikiem ramkowym Krzysztof Mularczyk

2014-01-29
0 komentarzy
2
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus SP-100EE - kompakt z celownikiem ramkowym
Na rynek wchodzi pierwszy na świecie kompaktowy aparat z wbudowanym celownikiem ramkowym do wygodniejszego fotografowania przy użyciu długiego zoomu

Olympus SP-100EE to nowy, stabilizowany Ultra Zoom o zakresie ogniskowych 24-1200 mm (dla formatu 35 mm), czyli dysponujący 50-krotnym zoomem optycznym. Swobodne fotografowanie przy maksymalnych ogniskowych w tego typu aparatach jest jednak utrudnione - obraz drży, nawet z dobrą stabilizacją, a poprawne wykadrowanie z ręki, przy tak małym polu widzenia oglądanym na wyświetlaczu, lub wizjerze, graniczy z cudem. Stąd najnowsze rozwiązanie Olympusa - celownik ramkowy w modelu SP-100EE, który ma pomóc utrzymać w kadrze obiekt, kiedy używamy największego zbliżenia.

Celownik ramkowy został wmontowany w ramę lampy błyskowej, tuż nad wizjerem elektronicznym, zapewniając tym samym swobodne przenoszenie wzroku między nimi. W teorii takie proste rozwiązanie powinno zdecydowanie poprawić komfort fotografowania, ale jak będzie się sprawdzać w praktyce, to się okaże w trakcie pierwszych testów.

Najnowszy Olympus SP-100EE  jest wyposażony w 16-megową matrycę BSI CMOS obsługiwaną przez procesor TruePic VII, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów i wizjer o rozdzielczości 920 tys. punktów. Kompakt nagrywa filmy Full HD (60p) i może wykonywać zdjęcia w trybie seryjnym 7,1 kl./s.

Olympus SP-100EE będzie dostępny w sprzedaży na początku marca.

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl