ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Otwarty pokaz filmu "Anton Corbijn. Na wylot" [wideo]

2014-08-12
2 komentarzy
57
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Otwarty pokaz filmu "Anton Corbijn. Na wylot" [wideo]
Pod Pałacem Kultury i Nauki ruszają otwarte pokazy filmów o fotografii i fotografach. Cykl rozpocznie film "Anton Corbijn. Na wylot"

Wspólnie z dystrybutorem filmów dokumentalnych i organizatorem festiwalu filmowego PLANETE + DOC - firmą Against Gravity oraz Fundacja Archeologia Fotografii, Akademia Fotografii zaprasza na pokazy filmów o fotografii i fotografach. Cykl rozpocznie film "Anton Corbijn. Na wylot" w reżyserii Klaartje Quirijns. Seans odbędzie się na Placu Defilad 14 sierpnia o godzinie 20:30. Wstęp na pokazy jest bezpłatny!

Pochodzący z Holandii Anton Corbijn to ikona współczesnej fotografii, a także znany reżyser filmów i wideoklipów muzycznych, który pod wpływem grupy Joy Division i post punku w latach 70. XX wieku przeprowadził się na stałe do Londynu. Świat muzyczny poznał go dzięki reżyserii teledysków takich zespołów, jak: Depeche Mode (Personal Jesus), Nirvana (Heart-Shaped Box), Joy Divison (Atmosphere), Cold Play (Viva La Vida), czy grupy Metallica (Mama Said, Hero of the Day). W 2007 roku Corbijn wyreżyserował film "Control", choć – jak sam przyznaje – najbardziej interesuje go fotografia. Unika w niej nowoczesnej, pełnej przepychu techniki, preferując surowy, zimny styl, utrzymany w czarno-białej kolorystyce.

Film przedstawia bardzo intymny, melancholijny portret artysty, którego życie to prawdziwy dramat, wieczna walka ze sobą oraz zmaganie się z samotnością. Podróżując po świecie jako fotograf, reżyser, czy multimedialny artysta, Corbijn zmuszony jest poświecić własną prywatność na rzecz kariery, a co więcej dokonywać wyboru pomiędzy byciem artystą a komercyjnym rzemieślnikiem. "Samotność to mój najwierniejszy przyjaciel" – mawia człowiek, który może pochwalić się współpracą z takimi gwiazdami jak: Björk, David Bowie czy Nick Cave.

Po pokazie filmu odbędzie się panel dyskusyjny, który poprowadzi Joanna Kinowska. Jej gośćmi będą Kuba Dąbrowski i Paweł Księżopolski.

Gwiazdy sceny muzycznej rozpoznajemy nie tylko po dźwiękach, znaczenie ma cały image. Im spójniejsza z muzyką jest wizja, którą odzwierciedlają m.in. teledyski, zdjęcia promocyjne, czy te na okładkach płyt oraz w prasie, a także scenograficzna oprawa koncertów, tym lepiej. 59 letni Anton Corbijn stoi za wizerunkami takich zespołów jak U2 czy Depeche Mode, współpracuje z nimi od prawie 3 dekad. Wyreżyserował m.in.: "Heart-Shaped Box" Nirvany, "Delia's Gone" Johnny'ego Casha, teledyski Danziga, Red Hot Chilli Peppers czy Coldplay. Jest też autorem głośnego filmu biograficznego o wokaliście zespołu Joy Division Ianie Curtisie pt. "Control" oraz filmu George'a Clooneya "The American" (2010). 8 sierpnia do kin wchodzi najnowszy film Corbijna "A Most Wanted Man".

Tak jest na świecie. A jak to wygląda w Polsce? Ile ma do powiedzenia reżyser czy fotograf? Czy w Polsce jest miejsce na talent w rodzaju Corbijna? Jak współpracować przy budowaniu image'u muzyków, zespołów, jak odnaleźć się w kontaktach z ich machinami promocyjnymi, jak przekonać ich do swojej wizji? O tych i o wielu innych fotograficzno-muzycznych kwestiach Joanna Kinowska porozmawia z gośćmi, wykładowcami w Akademii Fotografii: Kubą Dąbrowskim i Pawłem Księżopolskim (strona wydarzenia).

Migawki z filmu "Anton Corbijn. Na wylot"

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl