ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

"Wszyscy jesteśmy fotografami" - startuje cykl spotkań

2014-10-14
2 komentarzy
51
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
"Wszyscy jesteśmy fotografami" - startuje cykl spotkań
Zmienne wiatry (Ciało, 1983-1993) , fot. Andrzej Zygmuntowicz
Rozpoczyna się druga edycja "Wszyscy jesteśmy fotografami". Tym razem tematyka spotkań krąży wokół hasła "Identyfikacja"

Jesienno-zimowa edycja "Wszyscy jesteśmy fotografami" skupia sześć niezwykle interesujących i głośnych nazwisk ze świata fotografii. To wybitni teoretycy i praktycy, którzy opowiedzą, m.in. o portrecie w fotografii, podróżach w czasie, przestrzeni i emocjach, definicyjnych pułapkach, roli ciała w fotografii, osobistych projektach fotograficznych, czy wreszcie o fotodziennikach.

Pierwsze spotkanie (z Andrzejem Zygmuntowiczem) już 15 października w warszawskim barze Studio w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1. Autorkami cyklu są Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska.

W ramach "Wszyscy jesteśmy fotografami" zaplanowano sześć spotkań, na które wstęp jest wolny:

  • 1. "Fotograf w podróży, czyli w poszukiwaniu siebie i innych". Prowadzenie: Andrzej Zygmuntowicz - 15 października, godz. 17:30
  • 2. "Kogo widzimy, czyli portret w fotografii". Prowadzenie: Kuba Dąbrowski - 29 października, godz. 20:30 - spotkanie odbędzie się w ramach festiwalu Warsaw Photo Days
  • 3. "Dzienniki fotograficzne, czyli po co utrwalać codzienność" - Anna Beata Bohdziewicz - 5 listopada, godz. 18:00
  • 4. "O życiu, czyli osobiste projekty fotograficzne". Prowadzenie: Mikołaj Grynberg - 12 listopada, godz. 18:00 - spotkanie odbędzie się w ramach festiwalu Warsaw Photo Days.
  • 5. "Porządek w świecie fotografii, czyli czy potrzebujemy definicji". Prowadzenie: Igor Omulecki - 26 listopada, godz. 18:00
  • 6. "Ubrane w sztukę, czyli o roli ciała w fotografii". Prowadzenie: Karol Radziszewski  - 3 grudnia, godz. 18:00

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia i FB

"Wszyscy jesteśmy fotografami" - to cykl spotkań skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Dzięki nim dowiecie się, m.in. jak świadomie czytać zdjęcia, czym się różni fotografia od fotki, fotoreportaż od dokumentu, dobry portret od złego, jak można znaleźć siebie dzięki sztuce i czy dobrą fotografię można zrobić każdym aparatem. Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii. Każde spotkanie podsumowuje dyskusja udziałem publiczności.

W pierwszej edycji "Wszyscy jesteśmy fotografami", która odbyła się wiosną 2014 roku, spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy zajmujący się fotografią: Karolina Breguła, Paweł Szypulski, Bownik, Agnieszka Pajączkowska, Katarzyna Sagatowska, Joanna Kinowska. Spotkania zgromadziły w sumie około 1000 uczestników, a wydarzenie było pozytywnie komentowane w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl