ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

Wystawa Russella Jamesa - trzeci powód, by odwiedzić Berlin Antoni Żółciak

2015-05-15
1 komentarzy
18
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wystawa Russella Jamesa - trzeci powód, by odwiedzić Berlin
fot. Russell James
Poza kadrami Mario Testino i Sebastião Salgado, w Berlinie można oglądać też zdjęcia Russella Jamesa. Wystawy są od siebie niezależne

"Angels" Russella Jamesa

Termin: do 6 czerwca 2015

Miejsce: Camera Work,
Kantstrasse 149 10623, Berlin

Czynne: od wtorku do soboty, od 11:00 do 18:00

Strona: Camera Work

 

Od 2009 roku Russell James reprezentowany jest w Niemczech przez berlińską Camera Work - galerię, z którą współpracowali m.in. takie legendy fotografii mody, jak Irving Penn czy Helmut Newton. Dotychczas Australijczyk dwukrotnie pokazywał swoje prace w stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Teraz, natomiast, nadszedł czas na prezentację kolejnego cyklu - "Angels".

Co ważne, Camera Work jest pierwszą, europejską galerią, która pokaże ten cykl. Premiera "Aniołków" odbyła się w ubiegłym roku w Nowym Jorku, przyciągając szerokie grono krytyków i fascynatów sztuki. Russellowi udało się zamknąć w kadrach jedne z najpiękniejszych kobiet w świecie modelingu - wszystkie zresztą związane są z Victoria's Secret. Chyba każdy miłośnik tzw. high-fashion kojarzy takie nazwiska, jak Adriana Lima, Lily Aldridge, Behati Prinsloo, Karlie Kloss czy Alessandra Ambrosio. W "Angels" pojawia się również Rihanna. 

"Mam to szczęście, że przez ostatnie 20 lat fotografowałem najpiękniejsze kobiety na Ziemi", komentował artysta. "Wiele z nich poznałem dzięki zleceniom dla Victoria's Secret. Wszystkim dziewczynom, jakie portretowałem w ramach "Angels", chciałem podziękować za tę możliwość i - przede wszystkim - zaufanie".

Wystawie towarzyszyła premiera 304-stronnicowego albumu, gdzie każda fotografia została utrzymana w monochromatycznej tonacji. "Angels" znajdziecie w ofercie wydawnictwa teNeues.

Kobiet nie można definiować jednowymiarowo. To najbardziej złożone, najbardziej cudowne istoty w całym Wszechświecie.

"Zwykły akt jest prosty", mówił James w rozmowie z Vogue. "Trudne jest właśnie szanowanie zaufania, jakim modelka obdarza fotografa. Kobieta jest wówczas w najbardziej wrażliwej dla siebie sytuacji - zadaniem artysty jest odpowiednie podejście do tematu i dostarczenie zdjęcia, które ona sama będzie chciała podziwiać". Zdaniem Russella, kobiety są najbardziej złożonymi, a jednocześnie najbardziej cudownymi istotami we Wszechświecie. "Nie można ich zdefiniować jednowymiarowo, a przynajmniej ja tak nie potrafię", dodał Australijczyk.

Zobacz więcej zdjęć Russella Jamesa

James Russell urodził się w Australii w 1962 roku. Obecnie uznawany jest za jednego z najbardziej prestiżowych fotografów mody i portrecistów. Regularnie publikuje swoje prace na łamach Vogue, W, American Photo i GQ. Co ciekawe, przed rozpoczęciem kariery artystycznej, Russell pracował jako policjant. Jego portfolio znajdziecie tutaj. Jamesa warto śledzić również za pośrednictwem Facebooka i Instagrama.

fot. Russell James
fot. Russell James
fot. Russell James
fot. Russell James
fot. Russell James
fot. Russell James
fot. Russell James
fot. Russell James
fot. Russell James
Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl