ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Opinie

Andrzej Frankowski "Kobiety" [recenzja] Jacek Gąsiorowski

2013-10-14
41 komentarzy
183
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Andrzej Frankowski "Kobiety" [recenzja]
Portret i akt w ujęciach Andrzeja Frankowskiego. Fotograf, znany jako Fetish, wydał właśnie autorski album zawierający 123 subtelne zdjęcia kobiet

Andrzej Frankowski

"Kobiety"

Format: 30x24 cm, Oprawa: twarda, Stron: 144, Cena: 90 zł

www.andrzejfrankowski.pl

 

Andrzej fotografuje "Kobiety". W zasadzie fotografuje jedną kobietę. Jego styl, podobny fotografii obecnej w latach z przed epoki cyfrowej, nawiązuje do klasycznego, pozowanego aktu, balansując na granicy subtelnej erotyki z fotografią glamour. Jego "Kobiety" to nimfy, syreny, kusicielki, subtelne ale pewne swojej mocy przyciągania.

Osadza je w lesie, nad jeziorem, na polach i w pokojach pałacowych. Wszędzie tam, gdzie upoluje dla nich naturalne, piękne światło. Jego "Kobiety" różnią się od kobiet obecnych w mediach, nasyconych erotyzmem do granic niemalże pornograficznych. "Kobiety" Andrzeja są w odróżnieniu od tych z gazet – nie do wzięcia. Są archetypicznymi symbolami płodności, seksualnej przyjemności skorelowanej za tęsknotą zespolenia, zrozumienia pierwiastka kobiecego w oczach mężczyzny. Obietnicą zaufania i życiowej realizacji. Mówią do nas: jestem płodna, jestem pramatką, dam Ci potomka, daj mi siebie, ofiarujmy siebie, sobie nawzajem. Niczym starosłowiańskie obrzędy płodności i zmysłowego uniesienia, "Kobiety" Andrzeja przeznaczają się każda jednemu odbiorcy, temu, który odda jej swoje serce a za zmysłową, seksualną otoczką kryje się tęsknota autora za związkiem absolutnym, chłopięcym marzeniem o partnerce idealnej, będącej zarówno kochanką jak i matką.

alum fotograficzny Andrzej Frankowski "Kobiety"

Jego relacja z modelkami, uwidoczniona w stylu widocznym na zdjęciach jest odzwierciedleniem jego romantycznej natury, w której kobieta jest bardziej ołtarzem do celebracji i uwznioślenia iż pokarmem do zaspokojenia szybkich, zmysłowych potrzeb. Warto spojrzeć na kobiecość w wydaniu Andrzeja, coraz mniej takiego obrazu kobiety we współczesnych mediach i w obiegu kultury obrazkowej, wypartej przez kobiecość sexualno-konsumpcyjną typu instant. Album Andrzeja ogląda się długo i nieśpiesznie a bicie serca jest przy tym rytmiczne.

Andrzej Frankowski akt portret album

Jacek Gąsiorowski

Fotograf, dziennikarz, felietonista i baczny obserwator. Fotografuje jakby pisał, pisze jakby fotografował. Z fotografii uczynił medium, które łączy go z otaczającym światem.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl