ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" [wideo] Krzysztof Mularczyk

2013-11-19
5 komentarzy
87
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" [wideo]
Z okazji premiery boksu DVD "Oblicza fotografii" w kinie Iluzjon będzie można zobaczyć film Cheryl Dunn "Nowojorska ulica w obiektywie"

Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" Cheryl Dunn odbędzie się 19 listopada (wtorek) o godz. 20:00 w warszawskim kinie Iluzjon. Wstęp do filmu wygłosi wykładowca Akademii Fotografii - Witek Orski, artysta reprezentowany przez galerię Czułość. Współpracuje kuratorsko z Miesiącem Fotografii w Krakowie oraz z Czułością, a fotograficznie m.in. z magazynami: Aktivist, ELLE, Exklusiv, Kmag i Wysokie Obcasy.

Fotograf Jeff Mermelstein w trakcie polowania w śródmieściu Nowego Jorku

Z kolei po filmie odbędzie się dyskusja na temat fotografii ulicznej, w którym udział wezmą wykładowcy AF: Wojtek Gadomski, Joanna Kinowska i Rafał Siderski oraz Tomasz Wiech należący do kolektywu un-posed.

Bruce Gilden na 47. ulicy w nowym Jorku

W trakcie wydarzenia wykładowca AF - Kamil Zacharski będzie robił publiczności zdjęcia, na których Magda Łupińska i Maciek Wolański, czyli duet działający pod nazwą Lisy Studio będzie na żywo rysował. Widzowie będą mogli otrzymać zdjęcia na pamiątkę.

Reżyser Cheryl Dunn i fotograf Martha Cooper

"Nowojorska ulica w obiektywie" - trailer filmu

Bruce Davidson, Elliot Erwitt, Rebecca Lepkoff, Jill Freedman, Mary Ellen Mark, Jeff Mermelstein i Martha Cooper to ikony ulicznej fotografii, portretującej Nowy Jork i toczące się w nim życie. Cheryl Dunn, również znana fotografka uwieczniająca nowojorskie ulice, postanowiła zapytać w swym filmie gwiazdy nowojorskiej ulicznej fotografii o ich pasje, inspirację i metody pracy, a tym samym przedstawić historię miasta, które od lat tak silnie przyciąga i inspiruje wyobraźnię artystów. Utrwalając Nowy Jork w obiektywie udowadniają oni, że to, co robią jest prawdziwą sztuką, wymagającą odwagi, wytrwałości, oddania i poświęceń, pozbawioną banału, choć dziś już powoli ginącą w gąszczu łatwej i trywialnej fotografii cyfrowej. Pokazując jak pracują i odnajdują obiekty swoich zdjęć Dunn składa tym samym hołd tej dziedzinie sztuki, która utrwalając ulotny moment życia Nowego Jorku, posiada niezwykle silną moc oddziaływania i przyciągania. Cheryl Dunn poświęciła trzy lata na nakręcenie filmu, który w założeniu miał być uzupełnieniem zorganizowanej przez nowojorskie Seaport Museum retrospektywy Alfreda Stieglitza, jednego z największych i najbardziej znanych fotografów ulicznych.

"Oblicza fotografii" - seria filmów na DVD

Z myślą o miłośnikach filmu i fotografii organizatorzy festiwalu PLANETE+ DOC postanowili stworzyć w serii wydawnictw DVD "Oblicza" box DVD "Oblicza fotografii" prezentujący najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat poruszające tematykę związaną z fotografią.

Box DVD "Oblicza fotografii" ukaże się w listopadzie 2013 i będzie stanowił zestaw 5 starannie wyselekcjonowanych filmów dokumentalnych o fotografach i ich twórczości. W boksie znajdą się następujące tytuły:

  • "Anton Corbijn. Na wylot" Klaartje Quirijns,
  • "Bert Stern. Prawdziwy Madman" Shannah Laumeister,
  • "Dziennik z podróży" Piotra Stasika,
  • "Fotograf wojenny" Christiana Freia,
  • "Nowojorska ulica w obiektywie" Cheryl Dunn.

Dzięki unikalnej zawartości oraz oryginalnemu opakowaniu "Oblicza fotografii" stanowią wyjątkową pozycję wśród wydawnictw DVD. Box DVD "Oblicza fotografii" będzie dostępny w sieci empik, na empik.com, w renomowanych księgarniach i sklepach internetowych oraz na againstgravity.pl/2/sklep-dvd. Zamówienia można składać drogą mailową na adres sklep@againstgravity.pl.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl