ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Opinie

Fotografia prasowa. Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń

2013-07-02
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotografia prasowa. Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń
Co czyni fotografię prasową tak wyjątkową?  Być może łatwiej będzie znaleźć odpowiedź na to pytanie po lekturze książki Kenneth Kobre

Kenneth Kobre
"Fotografia Prasowa.
Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń"

Stron: 512, zawiera DVD
www.helion.pl

Zapewne wielkie znaczenia ma to, że za pomocą jednego lub kilku obrazów opowiada się historię, porusza ważny często problem. Właśnie tej tematyce poświęcona jest nowa pozycja wydawnictwa Helion "Fotografia Prasowa. Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń".

Książka, która po raz pierwszy wydana została w 1990 roku, od razu stała się źródłem wiedzy młodych adeptów sztuki reportażu.

To co odróżnia nową edycję od poprzednich, to przede wszystkim interesujące studia przypadków oraz obszerny materiał dotyczący nowych technologii, które stały się nieodzownym elementem pracy fotoreporterów.

W dzisiejszych czasach robienie zdjęć nie wystarcza, często fotoreporter musi uzupełniać swój materiał nagraniami audio, a czasem musi nawet wejść w skórę dziennikarza i na gorąco przeprowadzić wywiad.

Książka w osiemnastu bogato ilustrowanych rozdziałach w bardzo przystępny sposób prezentuje kolejne etapy pracy fotografa od pomysłu po specyficzne techniki fotografowania określonych wydarzeń, ogólnie przyjęte w środowisku zasady pracy oraz etyczne problemy tego zawodu. Do książki dołączona jest także płyta, dzięki której można podejrzeć kuchnię pracy fotoreporterów i zobaczyć na czym polega praca pod presją.

Na koniec książki "Fotografia Prasowa. Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń" autorzy prezentują garść cennych rad, które mogą Wam pomóc w zmianie Waszej pasji w źródło utrzymania. Profesjonalni fotoreporterzy, dzieląc się swoim doświadczeniem, pokazują oblicze dziennikarstwa XXI wieku, które obecnie rządzi się zupełnie innymi prawami niż dwadzieścia lat temu...

Kenneth Kobre "Fotografia prasowa. Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń"
Kenneth Kobre "Fotografia prasowa. Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń"
Kenneth Kobre "Fotografia prasowa. Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń"

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl