ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Opinie

Światło zastane w praktyce. Recenzja książki

2013-07-02
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Światło zastane w praktyce. Recenzja książki
Książka "Światło zastane w praktyce" nie każdemu się spodoba. Z pewnością nie spodoba się na przykład producentom sprzętu studyjnego. Już po pierwszym przekartkowaniu rzuca się w oczy znakomita jakość zdjęć wykonanych z wykorzystaniem światła zastanego.

Don Marr
"Światło zastane w praktyce"

Format: 21x28 cm, Oprawa: miekka, Stron: 128, Cena: 29,90 zł

www.galaktyka.com.pl

Po głębszej lekturze okazuje się również, że autor nie ma litości i bezwzględnie rozprawia się z wieloma mitami. Przede wszystkim jednak porządkuje wiedzę, którą często już nabyliśmy.

Czytelnik otrzymuje sporą dawkę wiedzy teoretycznej, która będzie dobrą podbudową do zajęć praktycznych. To pewnego rodzaju "anatomia światła", czyli omówienie takich pojęć jak: struktura, jakość czy kierunek światła.

Książka "Światło zastane w praktyce" przede wszystkim podpowiada, jak radzić sobie z najczęstszymi problemami i kreatywnie wykorzystywać trudne sytuacje, takie jak chociażby fotografowanie w ostrym słońcu.

Naszym zdaniem ta pozycja spodoba się przede wszystkim ambitnym fotoamatorom, którzy dopiero zaczynają swoją fotograficzną przygodę. Jak wiadomo, na początku tej drogi zazwyczaj do dyspozycji mamy tylko aparat z podstawowym obiektywem, stopniowo "obrastamy" w kolejne akcesoria, takie jak filtry czy blendy.

Książkę "Światło zastane w praktyce" polecamy również bardziej zaawansowanym użytkownikom - znajdą w niej omówienia wielu ciekawych technik, z pewnością będzie również źródłem inspiracji.

Całe opracowanie podzielono na 9 spójnych części. Omawiane są kolejno: fotografowanie w słoneczny i pochmurny dzień, oświetlenie tylne i bliki, światło z okna, studio w świetle dziennym, naturalne blendy, wyszukiwanie światła, kompozycja i oświetlenie studyjne we własnym domu. Każde zagadnienie opatrzone jest zdjęciem, a w niektórych przypadkach również przydatnymi schematami, pokazującymi "set" konkretnej aranżacji. Oceniając samo wydawnictwo, w zasadzie nie można mieć zastrzeżeń, tytuł wydano w dużym formacie na bardzo dobrym, śliskim papierze.

Po lekturze książki "Światło zastane w praktyce" nikt już mnie nie przekona, że aby robić dobre zdjęcia, potrzebny jest drogi sprzęt, profesjonale światło studyjne i wyszukane akcesoria. Koniec wymówek.

Don Marr
"Światło zastane w praktyce"
Don Marr "Światło zastane w praktyce"
Don Marr "Światło zastane w praktyce"

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl